U duboku posudu prosijati brašno i dodati prstohvat soli, šećer u prahu i sve promiješati. Zatim jaje umutiti i smjesi dodati omekšani maslac. Sve lijepo rukom sjediniti i dodati 3 kašike hladne vode.
Tijesto ostaviti u zamrzivaču 15 minuta da odstoji.
Pomiješati šećer u prahu, sitni šećer, cimet i puding od vanilije.
Dodati višnjama i lagano izmiješati.
Izvaditi tijesto iz zamrzivača i podijeliti na dva dijela jedan neka je veći od drugog.
Premazati tepsiju veličine 26 cm margarinom i posuti brašnom.
Razvući prvo veći dio na pek papiru. Podvući ruku ispod pek papira kako bi lakse prevrnuli tijesto na pleh za pečenje. Utapkat i popraviti krajeve tijesta koji nisu lijepo ulegli prstima.
Razvući odma drugi dio veličine tepsije i izrezati na 9 traka. Višak tijesta koji ostane mozete utapkat po tijestu u tepsiji.
Istresti po tijestu nadjev od višnjama.
Poredati trake prvo uspravno pa onda vodoravno ili po želji.
Staviti da se peče u prethodno zagrijanoj pećnici na 200C oko 10 minuta, zatim temperaturu smanjiti 180 C i nastaviti peći još 30 minuta.
Nadam se da ćete uživati u degustaciji i ostaviti komentar kako vam se dopada ovaj recept.