U duboku posudu staviti maslac i kiselu pavlaku i sjedinjiti mikserom, zatim dodati vanilin šećer, brašno i prašak za pecivo.
Nastaviti ručno miješati dok tijesto ne bude ujednačeno i počne se odvajati samo od posude.
Radni sto posuti brašnom, staviti tijesto i razvući ga u praugaonik.
Izrezati ga na 4 trake.
Po sredini svake trake staviti željeni fil.
Sastaviti krajeve trake čitavom dužinom, tako da fil ostane unutra.
Izrezati na male štrudlice i redati u razmaku u pleh tako da sastav okrenete na donju stranu.
Da džem ne curi iz štrudlica tokom pečenja, pritisnite svaku štrudlicu sa strana ili u džem stavite bjelanjak od jaja.
Peći prethodno u zagrijanoj pećnici 20 minuta na 180 C.
Tople uvaljati u šećer u prahu.
Nadam se da će vam se dopasti ovaj recept i da ćete napraviti i uživati u degustaciji sa svojim najmilijima. Napišite utiske, bez obzira kakvi oni bili.L.P.