U duboku posudu staviti jaja i dobro umutiti sa šećerom.
Dodavati postepeno ostale sastojke: ulje, jogurt, pekmez i fino sjediniti mikserom u jednaku smjesu.
Zatim dodati brašno i sodu bikarbonu i žicom lagano sve zajedno sjediniti.
Istresti u podmazanu i pobrašnjenu tepsiju veličine 30 cm.
Peći u prethodno zagrijanoj pećnici 60 minuta na 150 C.
Provjeriti čačkalicom na sredini da li je pečen kolač.
Čačkalica mora biti suva kada se izvadi.
Ostaviti da se kolač ohladi pokriven krpom.
Ohlađen kolač izrezati i pošećeriti šećerom u prahu
Kolač je jednostavan, ekonomičan i jako ukusan.
Nadam se da će vam se dopasti.
Koristila sam čašu od 200ml i u nju sipala sve tečne sastojke. Brašna sam stavila 2 čaše od 200ml. pune do vrha da vam olakšam da ne vagate. Brašno sam koristila tip 550.